Окрім традиційного святкування початку Нового року, 1 січня для українців усього світу також є днем вшанування політичного лідера Українського Руху Опору середини ХХ ст., провідника революційної Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

Сьогодні відзначаємо 113-ту річницю від Дня його народження.

Він прожив лиш 50 років. Постійно займався політичною боротьбою в ім’я відродження Української держави та її захисту від іноземних поневолювачів.

Жорстоко переслідувався російськими, німецькими і польськими окупантами. Був неодноразово ув’язненим. 1959-го року вбитий на еміграції, у Мюнхені, агентом радянських спецслужб Богданом Сташинським під час підготовки візиту Микити Хрущова до США, де, за історичними відомостями, мало розглядатися українське питання.

Все своє життя політик присвятив побудові Української Самостійної Соборної Держави. Відтоді і дотепер він є символом боротьби за визволення українського народу.

Пам’ять про Степана Андрійовича сьогодні вшанували біля його погруддя у Бучачі. На урочистий захід, який підготували працівники будинку культури під керівництвом Марії Остап’як, завітало чимало краян. З вітальним словом до присутніх звернулись Бучацький міський голова Віталій Фреяк, депутатка міської ради Лариса Зелінська та депутат Чортківської районної ради Руслан Крупа.

Учасники заходу помолилися за душу великого патріота українського народу та поклали квіти до пам’ятного знаку. Особливістю цьогорічного вшанування Бандери у Бучачі стало виконання легендарної пісні бійців Української Повстанської Армії “Батько наш – Бандера, Україна – мати».

Пряму трансляцію заходу можна переглянути за посиланням 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь