Ви перебуваєте на території Бучацької територіальної громади. Вона гостинно надає вам прихисток у час, коли ви змушені залишити рідні домівки в інших регіонах України через зухвале вторгнення росії на нашу землю. Ми хочемо, щоб вам було тут безпечно та затишно. Для цього пропонуємо ознайомитися з корисною інформацією, яка неодмінно стане вам у нагоді.

Як знайти помешкання для проживання?

Бучацька територіальна громада (ТГ) складається з 37 населених пунктів – м. Бучач та 36 сіл. Саме в них можна зупинитися для короткотермінового або тривалішого за часом перебування. Йдеться про приватні оселі та про приміщення різноманітних закладів, переоблаштовані під потреби тимчасового проживання.

Щоб з’ясувати, яким житлом ви можете скористатися та на яких умовах, варто зателефонувати на цілодобову гарячу лінію Бучацької міської ради за телефонами:

• (098) 946-04-34;

• (063) 052-50-79;

• (099) 044-48-89.

Можна також звернутися до старости населеного пункту, де ви зупинилися.

Як зареєструватися для тимчасового проживання?

Якщо ви плануєте залишатися на території Бучацької ТГ впродовж кількох днів і довше, то маєте зареєструватися в місцевих органах влади за місцем проживання: у Бучацькій міськраді або в одному із старостинських округів. Це пов’язано з необхідністю обліку внутрішньо переміщених осіб для з’ясування їхніх потреб, надання допомоги і забезпечення належної безпеки.

Водночас реєструються також і транспортні засоби, які прибувають на територію громади.

Реєстрація є неодмінною умовою перебування і поширюється на всіх без винятку внутрішньо переміщених осіб на території Бучацької ТГ.

Для реєстрації треба звернутись у Бучацьку міську раду або до старости населеного пункту, де ви зупинилися. При собі необхідно мати паспорт або інший документ, який засвідчує особу.

Як отримати довідку ВПО та допомогу на проживання

20 березня 2022 року Кабінетом міністрів України прийнято постанову №332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”, якою внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та затверджено нові форми заяв.

☝️Центр надання адміністративних послуг Бучацької міської ради приймає на розгляд заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та надання грошової допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

🔴Адміністратору слід надати наступні документи: – документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; – документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус; – свідоцтво про народження дитини.

❗Якщо у документі що посвідчує особу відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з військовими діями, необхідно надати докази, що підтверджують факт проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин. Наприклад, військовий квиток із відомостями щодо проходження військової служби, трудову книжку із записами про трудову діяльність, документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, документ про освіту або довідку з місця навчання, медичні документи, фотографії, відеозаписи тощо.

У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються документи, що посвідчують цю особу, її повноваження як представника (крім законного представника – одного із батьків (усиновлювачі)) та свідоцтво про народження.

У заяві про надання грошової допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, слід вказати реквізити банківського рахунку для виплати допомоги (за стандартом ІBAN).

☝️Бланки заяв про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та бланк заяв про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, можна знайти за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/…/deyaki-pitannya-viplati…

☝️Також, бланк заяв можна завантажити за посиланням:

Бланк (https://1drv.ms/b/s!AiAM22T5VxcwwF1mY5TNUYUHpFKm?e=zsVAme)

Бланк (https://1drv.ms/b/s!AiAM22T5VxcwwFwrcr3_dMZeSF4m?e=V4u1Ed)

Взірці заповнення заяв подаємо нижче👇

Як стати на військовий облік? Кого це стосується?

Відповідно до чинного законодавства України та запровадженого режиму воєнного часу, всі чоловіки віком від 18 до 60 років включно та жінки окремих професій, які вважаються військовозобов’язаними, повинні стати на військовий облік за місцем свого перебування НЕ ПІЗНІШЕ 24 годин з моменту прибуття.

Для цього треба звернутися до Третього відділу Чортківського РТЦК та СП (військкомат), тел: (03544) 2-11-64. При собі мати паспорт та військовий квиток.

Питання безпеки під час дії режиму воєнного часу

Варто зважати на те, що в Україні зараз діє режим воєнного часу. Він передбачає певні обмеження громадянських прав. Зокрема запроваджується комендантська година, яка на території Бучацької ТГ діє з 22.00 до 6.00 год. У цей час громадянам не можна перебувати поза межами осель без поважної причини.

Просимо дотримуватися такої вимоги. Так само, як і вимоги щодо маскувальних заходів у помешканнях та поблизу них під час комендантської години.

Просимо оперативно реагувати і на сигнали повітряної тривоги та дбати про свою безпеку.

Перебуваючи за межами місця проживання, не забувайте мати при собі паспорт або інший документ, який засвідчує вашу особу.

Також просимо врахувати ще один момент. В умовах воєнного стану не рекомендується фотографувати вулиці, житлові будинки, органи управління, об’єкти комунальної власності, підприємства, блокпости тероборони. А тим паче – поширювати такі фото у соціальних мережах, в Інтернеті, пересилати електронною поштою тощо. Від цього значною мірою залежить наша спільна безпека.

З будь-яких питань безпеки можна звертатися до місцевих правоохоронних органів за тел.: 102 або (03544) 2-12-45.

З метою пошуку роботи

можна зареєструватися у службі зайнятості незалежно від місця фактичного проживання та реєстрації.

Зверніться, будь ласка, до Бучацької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості, або ж подайте документи через Дію.

Консультацію можна отримати за телефонами (03544)21784, 0672925448

Перелік документів для набуття статусу безробітного:

 паспорт;

 ідентифікаційний код;

 документ про освіту;

 трудова книжка;

 військовий квиток.

Як влаштувати дітей в шкільні навчальні заклади?

У Бучацькій ТГ працює 38 шкіл. Про їхні адреси можна дізнатись у відділі освіти Бучацької міської ради, тел: (03544) 2-16-93.

Щоб записати дитину до школи, необхідно звернутися до її директора та подати йому відповідну заяву. Діти внутрішньо переміщених осіб зможуть отримати освітні послуги і за умови, якщо через пандемію COVID-19 чи інші причини школи змушені будуть працювати дистанційно.

Де і як отримати пенсії?

У Бучацькому сервісному центрі № 3 Головного Управління пенсійного фонду України у Тернопільській області можна отримати консультацію щодо нарахування та одержання пенсійних виплат. Із собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код та пенсійне посвідчення. Тел.: (03544) 2-44-30.

Переведення бізнесу

Серед внутрішньо переміщених осіб є чимало тих, хто через російську агресію втратив свій бізнес. Тепер вони прагнуть розгорнути виробничі потужності на новому місці. Місцева громада всіляко сприятиме реалізації таких намірів. Ми зацікавлені в соціально-економічному розвитку території та створенні нових робочих місць.

Звертайтеся до сектору економічного розвитку та інвестицій Бучацької міської ради, тел: (096) 943 53 48, або пишіть на електронну скриньку buchach.economic@gmail.com .

Центр надання адміністративних послуг Бучацької міської ради

здійснює прийом документів для отримання (продовження) всіх видів соціальних послуг у звичайному порядку. Телефон для довідок: (068) 673 34 56.

У Бучацькому відділенні Державної міграційної служби України

можна виготовити паспорт, вклеїти фотокартку та продовжити термін дії паспорта, а також вклеїти фотокартку дитини до паспортів батьків або законних представників.

Графік роботи: вівторок-п’ятниця з 9:00 до 18:00 год.; субота з 8:00 до 15:45 год.

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Бучацької міської ради»

може надавати соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам, йдеться про:

– допомогу сім’ям чи особам у складних життєвих обставинах;

– догляд вдома;

– стаціонарний догляд;

– соціальну адаптацію.

Як отримати медичну допомогу?

Для отримання невідкладної медичної допомоги необхідно телефонувати за номером 103.

Для вирішення будь-яких питань, пов’язаних з наданням первинної медико-санітарної допомоги, особи, які вимушені залишити місця постійного проживання в зв’язку з російською військовою агресією, можуть звертатися цілодобово за телефоном (067) 353 27 87 – директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бучацької міської ради Головецький Сергій Михайлович.

Для надання первинної медичної допомоги особам, які вимушені залишити місця постійного проживання в зв’язку з російською військовою агресією, можна звертатись у всі лікувально-профілактичні підрозділи КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бучацької міської ради.

Для укладання декларації з сімейним лікарем щодо медичного обслуговування можна звернутися до медичних працівників КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бучацької міської ради.

Кущак Ліна Володимирівна
Тел: 0963872581
лікар загальної практики сімейної медицини Бучацької центральної АЗПСМ
Кланцак Наталія Богданівна
Тел: 0974237721
лікар-педіатр Бучацької центральної АЗПСМ
Заборська Наталія Михайлівна
Тел: 0974821858
лікар-педіатр Бучацької центральної АЗПСМ
Казмірук Тетяна Іванівна
Тел: 0962150820

лікар-педіатр Бучацької центральної АЗПСМ

Чип Руслана Леонідівна
Тел: 0971256494
лікар-педіатр Бучацької центральної АЗПСМ

Кумановська Стефанія Василівна
Тел: 0974748734

лікар-терапевт Бучацької центральної АЗПСМ
Микитчак Наталія Богданівна
Тел: 0674951305
лікар загальної практики сімейної медицини Осівецької АЗПСМ
Коробій Андрій Васильович
Тел: 0682829457
лікар загальної практики сімейної медицини Стінківської АЗПСМ
Іваніцький Степан Степанович
Тел: 0969575915
лікар загальної практики сімейної медицини Зубрецької АЗПСМ
Дутка Любов Іванівна
Тел: 0971282728
лікар загальної практики сімейної медицини Переволоцької АЗПСМ
Марцинів Василь Павлович
Тел: 0672816376
лікар загальної практики сімейної медицини Переволоцької АЗПСМ
Гогусь Марія Зіновіївна
Тел: 0968259651
лікар загальної практики сімейної медицини Переволоцької АЗПСМ
Ярославський Олександр Романович
Тел: 0680515522
лікар загальної практики сімейної медицини Язлівецької АЗПСМ
Подюк Людмила Романівна
Тел: 0989203085
лікар загальної практики сімейної медицини Язлівецької АЗПСМ
Сенів Іван Ярославович
Тел: 0971425978
лікар загальної практики сімейної медицини Бучацької центральної АЗПСМ
Курцеба Лук’ян Миронович
Тел: 0987921402
лікар загальної практики сімейної медицини Бучацької центральної АЗПСМ
Кушик Степан Іванович
Тел: 0680567746
лікар-терапевт Бучацької центральної АЗПСМ

Де і як отримати гуманітарну допомогу?

Після того, як внутрішньо переміщені особи зареєструвалися, вони можуть отримати одноразову гуманітарну допомогу у наступних пунктах:

– Бучацька міська рада – дитяче харчування та памперси;

– міський будинок культури – одяг для дітей та дорослих;

– пункт видачі гуманітарної допомоги – дитячий одяг.

Наша громада також вітатиме бажання внутрішньо переміщених осіб приєднатися до волонтерського руху з надання гуманітарної допомоги в разі, якщо вони мають таку можливість.

Як отримати державну допомогу в розмірі 6500 грн?

З 8 березня українці, які втратили роботу через війну, можуть отримати допомогу від держави у розмірі 6500 гривень.

На сьогодні таку допомогу отримають мешканці Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Київської областей та м. Київ.

Виплату відповідно до програми «єПідтримка» можна витратити будь-яким чином. Як зазначено на сайті Дія, допомогу можуть отримати наймані працівники, за яких роботодавці сплачують ЄСВ, та ФОПи усіх груп.

Як отримати 6500 гривень:

1. Авторизуйтеся у додатку «Дія» та оберіть послугу «єПідтримка».

2. Оберіть картку «єПідтримка».

3. Натисніть «Отримати допомогу».

4. Очікуйте зарахування коштів найближчим часом. У програмі беруть участь усі банки, підключені до «єПідтримки». Повна інструкція з отримання допомоги доступна за посиланням: http://surl.li/bplov

Нотаріальні послуги

Нотаріальною палатою України створено Реєстр нотаріусів, які працюють під час воєнного стану. Реєстр доступний за посиланням: http://notar.npu.ua.

Реєстр перебуває в стадії наповнення.

Пошук нотаріуса в даному Реєстрі здійснюється за місцезнаходженням (назвою населеного пункту) чи за прізвищем.

В умовах воєнного стану нотаріуси продовжують працювати та вчиняти невідкладні нотаріальні дії, зокрема:

– посвідчують довіреності;

– посвідчують заповіти;

– засвідчувати справжність підпису на заяві про надання дозволу на виїзд дитини за кордон;

– заводять спадкові справи.

На даний момент державою забезпечено функціонування:

– Спадкового реєстру;

– Єдиного реєстру довіреностей;

– Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів (крім тих регіонів, де ведуться активні бойові дії).

З березня 2022 р. нотаріальне посвідчення довіреності, заповіту, засвідчення справжності підпису може здійснюватися нотаріусом без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з реквізитами нотаріуса.

Нотаріуси, які працюють на території Бучацької ТГ

Державна нотаріальна контора тел.: (03544) 2-17-80
Нотаріус Іванів Л.І. тел.: (067) 437 18 24
        (066) 284 20 30
Нотаріус Максимович С.В. тел.: (067) 270 36 27
Нотаріус Одіжинська Л.Б. тел.: (097) 303 37 87
Нотаріус Пендзей Г.Г. тел.: (096) 444 49 97

На території Бучацької ТГ державою забезпечено ФУНКЦІОНУВАННЯ державних реєстрів, а саме:

 • Спадковий реєстр;
 • Єдиний реєстр довіреностей;
 • Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів;
 • Державний реєстр актів цивільного стану;
 • Реєстр аграрних розписок;
 • Єдиний державний демографічний реєстр;

НЕ ФУНКЦІОНУЮТЬ:

 • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
 • Державний реєстр обтяжень рухомого майна;
 • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
 • Єдиний державний реєстр судових рішень;
 • Державний земельний кадастр;
 • Єдина державна електронна система у сфері будівництва;
 • Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень;
 • Єдиний реєстр боржників.

 

Державою розглядаються можливості поступового відновлення роботи найбільш необхідних державних реєстрів.

Повне відновлення усіх державних реєстрів буде забезпечено у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану.

В умовах воєнного стану державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, проводиться з урахуванням особливостей визначених постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164» від 06 березня 2022 року №209.

  Єдиний державний реєстр  юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань  відкрито в режимі ОБМЕЖЕНОГО доступу.

  Отримати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань можна в Опендатаботі, що за посиланням: https://opendatabot.ua

  Банки та фінансові установи можуть використовувати даний програмний ресурс, для отримання необхідної інформації з ЄДР.

  Щоб отримати виписку з ЄДР в Опендатаботі, надішліть боту код ЄДРПОУ – юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків – ФОП.

Про відновлення роботи реєстрів повідомлять на сторінці Бучацької міської ради у Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/buchachrada/?ref=pages_you_manage .

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФОП

         На даний час, Міністерством юстиції України реалізовано можливість проведення найбільш нагальних реєстраційних дій, а саме державної реєстрації:

         1) створення благодійних організацій та громадських формувань та змін до відомостей про них;

         2) зміни керівника юридичної особи у зв’язку з його смертю;

         3) зміни місцезнаходження юридичної особи;

         4) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, казенних підприємств, державних підприємств, комунальних підприємств, комунальних організацій (установ, закладів), державних організацій (установ, закладів), а також акціонерних товариств, які є банками;

         5) зміни видів економічної діяльності фізичних осіб – підприємців;

         6) припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

         Найближчі до нас суб’єкти надання вищевказаних адміністративних послуг:

         1) ПІВДЕННО-ЗАХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (м. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК), за адресою:

         – м. Івано-Франківськ, тел. (0342) 55-23-36, (0342) 55-25-53,

         – м. Тернопіль тел. (0352) 25-26-24.

         2) ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА, тел. +380 67 447 3394.

         Більший перелік суб’єктів надання згаданих адміністративних послуг можна знайти за посиланням: https://minjust.gov.ua/…/poryadok-derjavnoi-reestratsii…

         Міністерство юстиції України продовжує роботу над розширенням кола суб’єктів державної реєстрації та видів адміністративних послуг, що надаються на території України, де відсутні бойові дії.

         Про можливість здійснення державної реєстрації Бучацькою міською радою, буде повідомлено на нашому офіційному сайті.

У Бучацькому відділенні Фонду соціального страхування України

внутрішньо переміщені особи, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку з бойовими діями за місцем їхнього розташування, можуть отримати виплату при наявності листка непрацездатності. Тел: (03544) 2-12-20.

Транзитні страхові послуги

Вони можуть стати в нагоді тим внутрішньо переміщеним особам, які планують надалі перетинати державний кордон України. Багатьом із них потрібні послуги страхових компаній – для оформлення медичного страхування, придбання зеленої карти (міжнародного договору страхування автоцивільної відповідальності) тощо.

У разі необхідності всі ці документи можна оформити в місцевих філіях страхових компаніях, які займаються цими питаннями в Україні.

Їхні телефони: СК «Княжа» – (068) 709 90 39; СГ «ТАС» – (067) 352 37 27.

Інформація для власників домашніх тварин

Нерідко внутрішньо переміщені особи привозять із собою хатніх улюбленців. Той факт, що ви не кинули своїх підопічних напризволяще, є виявом людяності і вітається нашою громадою.

У м. Бучач є спеціалізовані магазини зоотоварів та ветеринарні аптеки.

Якщо домашній улюбленець потребує ветеринарної допомоги, слід звертатись за тел: (067) 351 82 57 або (097) 232 96 71.

Також просимо дотримуватися правил та прибирати за своїми улюбленцями під час прогулянок.

Дозвілля

Працівники Бучацької міської публічної бібліотеки запрошують тих, хто прибув і проживає тепер у нашому місті, полишивши свої домівки на території активних бойових дій. Приходьте разом з дітьми. До ваших послуг: комп’ютери з доступом до інтернет-мережі, цікава сучасна література, для дітей – багато нових книг, розмальовок, альбомів для малювання, можливість пограти в настільні ігри тощо.

Звертатись у понеділок-п’ятницю з 9.00 до 17.00 год. Адреса: м. Бучач, вул. Галицька, 21.

Працівники Бучацького краєзнавчого музею запрошують усіх бажаючих відвідати заклад, ознайомитися з експозицією та пропонують оглядову екскурсію містом.

На відвідувачів чекають щоденно з 9.00 до 17.00 год. Адреса: м. Бучач, вул. Галицька, 55.

Телефони, які насамперед можуть стати в нагоді:

Гаряча лінія при
Бучацькій міськраді
(098)946 04 34
(063)052 50 79
(099)044 48 89
Поліція 102 або
(03544) 2-12-45
ДСНС 101 або
(03544) 2-49-65
Поліклініка (03544) 2-19-71
Лікарня (067)801 97 54
Ветеринарні послуги (097)232 96 71
(067)351 82 57
Автостанція (03544)2-30-40

Контактні телефони старост

Юшкалюк Галина Григорівна 

староста  сіл Ріпинці та Помірці

(098)729-88-43

Роговський Михайло Іванович 

староста  села Сороки

(067)144-07-87

Захарчишин  Оксана Володимирівна 

староста  сіл Старі Петликівці та Білявинці

(096)977-88-58

(097)715-04-01

Головацька Надія  Євгенівна 

староста  села Бобулинці, Киданів

(096)325-92-63

(066)824-48-78

Стрілецька Марія Петрівна 

староста  села Жнибороди

(068)646-70-03

Курмило Оксана  Іванівна 

староста  сіл Язловець, Новосілка, Броварі, Пожежа

(096)991-69-11

Басараба Марія Петрівна 

староста  сіл Передмістя та Малі Заліщики

(068)536-57-92

(097)337-69-93

Галик Ярослав Степанович 

староста  села Бариш

(097)120-72-58

Ковалівський Віталій Степанович

староста  села Зубрець

(096)661-94-11

Дрозд Зіновій  Андрійович

староста  сіл  Доброполе та Матеушівка

(068)049-81-52

Іванців Марія Михайлівна

староста  села  Жизномир

(097)332-83-20

Василечко Мар’ян  Мар’янович 

староста  села  Дуліби

(067)595-86-25

Антонів Марія Сафатівна

староста села Зелена

(068)449-28-89

Баранюк Оксана Ярославівна

староста села Берем’яни

(067)139-93-08

Бачинський Василь Михайлович

староста села Порохова

(097)423-41-13

Делійовський Василь Петрович

староста сіл Нові Петликівці та Пушкарі

(068)051-41-61

Дячишин Галина Богданівна

староста сіл Підзамочок, Звенигород, Підлісся

(096)669-93-26

Конопада Марія Петрівна

староста сіл Заривинці та Рукомиш

(068)649-14-40

Непіп Марія Данилівна

староста сіл Переволока та Курдибанівка

(097)811-64-44

Тронт Василь Володимирович

староста сіл Озеряни та Верб’ятин

(096)763-73-24

Орищій Галина Михайлівна

староста села Осівці

(097)875-77-15

Павлишин Тетяна Іванівна

староста села Ліщанці

(067)269-96-21

Отримувати оперативну інформацію про ситуацію в громаді можна на Facebook-сторінці Бучацької міської ради  або на Telegram-каналі ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь