В умовах воєнного стану енергетична система України продовжує працювати з надмірним навантаженням. Пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок ворожих атак, дефіцит генеруючих потужностей та зростання споживання електроенергії, особливо в осінньо-зимовий період, призводять до критичної ситуації в енергетиці.

Енергосистема щоденно балансується в ручному режимі. У пікові години споживання можливі аварійні або планові відключення електроенергії з метою запобігання масштабним збоям і повному знеструмленню окремих територій.

У зв’язку з цим закликаємо населення та суб’єктів господарювання з розумінням поставитися до ситуації та відповідально використовувати електроенергію:

  • за можливості зменшувати споживання в пікові години (зранку та у вечірній час);
  • не вмикати одночасно потужні електроприлади;
  • бізнесу — оптимізувати графіки роботи, переносити енергоємні процеси на нічні години;
  • використовувати енергоощадні технології та альтернативні джерела живлення.

Кожен зекономлений кіловат — це стабільніша робота лікарень, об’єктів водопостачання, теплопостачання, зв’язку та інших критично важливих служб.

Лише спільними зусиллями, взаємною відповідальністю та підтримкою ми зможемо пройти цей складний період і забезпечити стабільність життєдіяльності громади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.