про проведення громадського обговорення щодо реорганізації

Добропільської гімназії Бучацької міської ради у Добропільську початкову школу Бучацької міської ради, затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Бучацької міської ради.

 

1. Найменування організатора громадського обговорення – Бучацька міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Бучацької територіальної громади, жителів с. Доброполе щодо реорганізації Добропільської гімназії Бучацької міської ради у Добропільську початкову школу.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечує Бучацька міська рада.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26): «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

На території Бучацької територіальної громади функціонує 33 заклади загальної середньої освіти, у яких навчається 4138 школярів.

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття малокомплектних шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл та переведення дітей до більших шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

Добропільська гімназія Бучацької міської ради розташована в с. Доброполе та приміщення, що збудовано за типовим проектом. Окрім того в приміщенні гімназії знаходиться сільська бібліотека та Добропільський заклад дошкільної освіти. До території обслуговування відноситься с. Матеушівка 2 учні з цього населеного пункту підвозяться до с. Доброполе автотранспортом, який утримується з місцевого бюджету і значно збільшує вартість навчання одного учня на рік. Середня наповнюваність класів – 6 учнів. Проте 2 клас взагалі відсутній, в 6 класі навчається 4 учні, в 9 класі навчається 1 учень, що в рази збільшує видатки на виплату заробітної плати педагогам.

На сьогодні єдиним оптимальним завданням у вирішенні проблеми малокомплектності Добропільської гімназії Бучацької міської ради є реорганізація даного закладу у початкову школу. Таким чином молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів планується підвозити до Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст.. №3 з залученням орендованого транспорту.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи виноситься на громадське обговорення питання реорганізації Добропільської гімназії Бучацької міської ради у Добропільську початкову школу Бучацької міської ради, затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Бучацької міської ради.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення цього питання. Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», продовження воєнного стану в країні та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 48402, майдан Волі 1, м. Бучач, (відділ освіти Бучацької міської ради), електронна пошта buchrayvo@gmail.com. Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі Добропільської гімназії громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Бучацької територіальної громади, жителі с. Доброполе, Матеушівка у терміни з 1 квітня до 1 червня 2023 року.

5. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 48402, майдан Волі 1, м. Бучач, (відділ освіти Бучацької міської ради), електронна пошта buchrayvo@gmail.com.

6. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Кафтан Микола Петрович – в.о. начальника відділу освіти Бучацької міської ради. Контактна особа – Кафтан Микола Петрович – в.о. начальника відділу освіти Бучацької міської ради, тел. 2-16-93.

7. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Бучацької міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.