Туристичний маршрут №6

Дитячий туристичний маршрут

«Подорож чарівним містом до країни мрій».

Неповторний світ дитинства…до кого так мріє повернутись чи не кожен з нас. Адже, це золота пора, сонячна та казкова. І хоча дитинство пролітає надто швидко, але все ж залишає незабутні, чудові спогади, які супроводжуватимуть нас протягом усього нашого життя. Під час нашої мандрівки чарівною Бучаччиною, діти разом з досвідченим гідом, мають можливість опинитись в чарівному світі легенд та оповідань, здійснити подорож в історичне минуле, відчути неповторні емоції та у вити себе частинкою історії.

Туристичний маршрут розрахований для дітей від 6- 14 років, тривалістю приблизно 2 год з перервою на відпочинок та є пішохідним.

Мандрівка для наших найменших туристів розпочинається на центральному Майдані, біля ратуші, де діти мають змогу дізнатись коли було засноване місто, поринути в світ захоплюючих легенд про про походження назви міста «Бучач», її знаменитих власників – родину Бучацьких та Потоцьких, а також помандрувати у 18 -20 століття та уявити себе частинкою тієї епохи і разом з екскурсоводом пережити історичні події нашого героїчного містечка.

Отож, перед нами бучацька Ратуша – візитівка та гордість бучачан, та вважається однією з кращих в Європі.

Неподалік ратуші знаходиться краєзнавчий музей – місце, в якому оживає та зберігається історія краю. На нас чекає цікава та незабутня розповідь від екскурсоводів про відомих людей краю, тут можна дізнатись історію нашого славного міста від часу першої згадки, помилуватись старовинними предметами побуту та чудовими вишиванками, зброєю часів І і ІІ світових війн та часів АТО. Також в музеї проводяться різноманітні виставки, присвячені визначним історичним подіям, та виставки сучасних художників, а екскурсоводи, які тут працюють, завжди привітно зустрінуть туристів та гостей міста, із задоволенням допоможуть усім бажаючим доторкнутись до глибини історії та відчути себе її частинкою.

Виходимо з музею направо, декілька метрів – перед нами споруда Костелу Успіння Пресвятої Богородиці, минаємо його з і далі стежкою направо піднімаємось на Замкову гору.

Одна з головних окрас нашого мальовничого містечка – руїни бучацького замку, які розташовані у південно-західній частині міста, на вершині високого плоскогір’я з крутими схилами, що спадають до р. Стрипи та потічка. Мури замку, що височать над містом, чарують своєю неповторністю та величчю і приховують дуже багато легенд та неймовірно цікавих історій про скарби, які заховані в підземеллях замку, а також захоплюючі розповіді про героїчну оборону славетної бучацької фортеці, яку неодноразово нищили вороги, але яка всупереч багатьом подіям і досі ви над містом. А сірі стіни цієї загадкової твердині надають нашому місту особливого шарму та ніби переносять нас в далеке, навіяне легендами Середньовіччя.

А яка чудова панорама відкривається з замкової гори! Краса – неймовірна

Оглянувши руїни фортеці, повертаємось назад, і біля костелу знову направо вирушаємо на вулицю Агнона, на якій зберігся будинок, в якому проживав лауреат Нобелівської премії, який народився і виріс в Бучачі, але волею долі покинув його – Шмуель Агнон. (А чи знаєте ви що таке Нобелівська премія і за які видатні заслуги її вручали?)

«Арт-Двір» – це мистецька сцена у старовинному дворі Бучача, який зберігся на вулиці Агнона. Щонеділі від травня до жовтня у ньому влаштовуються виступи музичних колективів, письменників, поетів, театральних об’єднань, а також виставки художників, скульпторів та фотографів. Цей простір, разом з ратушею, вважається сучасною візитівкою міста.

Після розповіді, діти за бажанням можуть відпочити в затишному дворику, зайти в кав’ярню на морозиво чи сік.
Переходимо міст через річку Стрипу, яка є в цьому місці найбільш красивою та мальовничою, особливо влітку. Адже, плакучі верби, які ростуть над берегом, своїми вітами ніби утворюють зелений тунель, та надають Стрипі особливо казкового вигляду.А хтось з вас знає легеду про походження назви річки Стрипа?

І ось тут перед нами знаходиться чудові та оригінальні споруди в стилі модерн (музична школа, художня, гімназія, будинок культури).Нагадаю, що модерн – це стиль а архітектурі, який означає щось нове, чудернацьке і доволі оригінальне. Це як ковток свіжого повітря. І зараз ви маєте можливість в цьому переконатись.

На історичній горі Федір, на якій знаходяться чимало красивих споруд, і про яку існує дуже цікава легенда, розташована дитяча музична школа, або як її бучачани називають «будинок муз».
Чудова фантазія найкращих будівничих подарувала місту на річкою Стрипа безліч чарівних шедеврів мистецтва. Бучацька музична школа – вражаюча архітектурна споруда у вигляді вілли з баштою. І якщо трішки придивитись, включити фантазію, ще трішки помріяти, то цей будиночок міг би нагадувати замок з якоїсь чарівної казки, яку кожен із нас в дитинстві читав, споруджена за проектом італійського інженера Джованні Батісти Феррарі, споруджена в 1840 році.

Далі прямуємо на вулицю Шкільну, що по правій стороні, де на нас чекає також не менш вражаючі споруди, які неодмінно вас здивують.

Неперевершеною архітектурною витонченістю та ошатною вишуканістю вражає перехожих будівля художньої школи, яка розташована над річкою Стрипа, неподалік від центру. Ця споруда є пам’яткою архітектури місцевого значення, а раніше в цьому будинку знаходилась дитяча та жіноча поліклініка (думаю, всі знають, для чого необхідні дитяча та жіноча поліклініка?) Діти, це своєрідна творча майстерня для багатьох поколінь учнів, що тут навчались, а також мріють стати її учнями. В цьому красивому зеленому будиночку, дітки мають змогу творити щось прекрасне, світле та оригінальне.

Діти, перша художня школа в Бучачі заснована ще в минулому столітті, як художня студія для всіх бажаючих, хто мав час і бажання пізнати малярське мистецтво. А першим директором школи і її засновником був Ментус Омелян Васильович. Унікальність цієї школи в тому, що вона була першою серед художніх шкіл, що засновані в районних центрах України. Деякий час художня школа знаходилась в будівлі Бучацької ратуші, в центральній частині міста, пригадуєте, звідки ми розпочинали свою екскурсію?

Учні школи постійно беруть участь в обласних олімпіадах, виставках, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах і фестивалях з образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, де стають переможцями, призерами і дипломантами, що свідчить про те, що в стінах школи працюють чудові вчителі, які є справжніми професіоналами своєї справи, а також передають із задоволенням свої вміння та навички підростаючому поколінню, також тим самим примножується слава Бучаччини та дитячої художньої школи. Якщо ви відчуваєте в собі творчий нахил до малювання, мрієте реалізувати свої мистецькі здібності та навики – тоді вам сюди!!! Можливо, комусь з вас також пощастить, і ви станете учнем цього чудового мистецького закладу.

Навпроти нас – доволі елегантний оранжевий будинок гімназії, споруджений в кінці 19 столітті за проектом Топольницького і Феррарі. Будівля має багатий, величний та парадний вигляд.Тут колись діяла державна гімназія, згодом – середня школа. Зараз гімназія носить ім’я Володимира Гнатюка – відомого літературознавця та збирача фольклорних традицій (який народився в селі Велеснів, що на Монастирищині, якому в селі відкрито музей, обов язково відвідайте з батьками) . В стінах закладу свого часу навчалось багато відомих людей. А на сьогоднішній день в гімназії здобувають знання більше 300 учнів, для яких гімназія стала справжньою «другою домівкою».

Оглянувши будівлю гімназії, наша мандрівка продовжується крутою широкою стежиною круто вверх (як на Говерлу, але шлях буде коротшим, та зусиль потрібно трішки докласти. І ось перед нами – Бучацький центр дитячої та юнацької творчості «Сузір я». Це досить симпатична та оригінальна споруда, що розташована на вулиці Шкільній, 6, майже в самому лісі, де просто надвичайно мальовничий краєвид, як і зрештою, всі будівлі, розташовані поруч, які привертають нашу увагу та зачаровують наш погляд. 
Це своєрідний центр художньо-естетичного виховання та творчості для учнів та молоді. В стінах позашнільного закладу  діють безліч гуртків для дозвілля: декоративно-ужиткового мистецтва, історичне краєзнавство, хореографія, вокал, велотуризм, «Еко-стиль», «Оригамі», «Екологічна стилістика» та інші. А вихованці центру є лауреатами  різноманітних конкурсів та нагороджені численними дипломами та нагородами. Тут працюють найкращі,  талановиті наставники, і це своєрідна творча майстерня для обдарованих талановитих дітей та молоді.
На схилі одного з пагорбів Бучача зведена будівля,  яка являє собою ошатну двоповерхову  споруду зі стилізованою  вежею та порталом, який ззовні наче нагадує  мініатюрний  замок. Колись тут була розміщена будівля  польського гімнастичного товариства “Сокул”. На сьогоднішній день – це один з мистецьких закладів Бучача –  будинок культури, в якому відбуваються чудові концерти, вистави та безліч цікавих заходів для людей різного віку: дітей, молоді, дорослих та людей літнього віку.
Поруч з гімназією – Бучацька загальноосвітня школа №1, де здобувають знання  безліч учнів,  а до цього  тут діяла  за часів Австро-Угорщини — 7-класна школа для дівчаток, а за  часів польської окупації – школа імені Королеви Ядвіги.

Для того, щоб юні туристи змогли відпочити та пообідати – переходимо міст через річку Стрипу і йдемо міським сквериком (фото) в кафе Вікторія, що знаходиться на території парку.

Далі продовжимо нашу екскурсію до будівлі бібліотеки, виходимо на головну дорогу, минаємо церкву Покрови Пресвятої Богородиці і ще декілька метрів і перед нами – Бучацька центральна бібліотека – культурно-освітній заклад, розташована в приміщенні колишнього повітового староства часів Австро-Угорщини.
Будівля сьогоднішнього приміщення споруджена в 1900-х роках. Будівництвом споруди займався  італійський інженер, архітектор –  Джованні Феррарі, який проживав в місті з сім’єю. В цьому приміщені є бібліотека як для дітей, так і для дорослих.  Це, в першу чергу, територія казки, дива, несподіваних зустрічей, місце, де можна не тільки читати книги, але і корисно та цікаво проводити вільний час. Тут бібліотечні працівники, радо зустрічають своїх читачів, з якими вони готові проводити чимало часу, розповідати і показувати все цікаве і корисне. Тут діти можуть проводити вільний час, творчо та інтелектуально розвиваючись. Отож, запрошуємо до казкової країни знань!

На цьому наша захоплююча та казкова мандрівка в країну мрій та в історичне минуле підходить до завершення. Діти від бібліотеки, стежкою вниз, спускаються в міський скверик, звідки мають чудову можливість погуляти затишною бучацькою алейкою, фото вздовж річки Стрипи, зробити незабутні світлини про неймовірний Бучач, а по можливості, проїхати автобусом в напрямку Чортківського роздоріжжя до знаменитої бучацької фотозони.

Отож, до нових зустрічей в славетному Бучачі!!!

 

 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.