ЩО ТАКЕ ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ (БЮДЖЕТ УЧАСТІ)?

Громадський бюджет – процес взаємодії Бучацької міської ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення жителів Бучацької територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Бучацькою міською радою частини коштів бюджету через подання відповідних проектних пропозицій та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності Бучацької міської ради та її виконавчих органів.

Ви давно хочете, щоб у місті чи селі з’явився простір для відпочинку молоді? Мрієте, щоб в сквері облаштували ігровий майданчик чи встановили сучасне освітлення або маєте інші соціально-важливі ідеї? Тоді бюджет участі – ваш шанс зробити свій внесок у розвиток Бучацької громади. Ви подаєте ідею та її технічне обґрунтування, а реалізовує її міська влада за бюджетні кошти. Головне, щоб вашу ініціативу підтримала громада міста.

ТРОХИ ІСТОРІЇ

Модель «бюджету участі» виникла у 1987 році. Протягом 10 років вона тестувалася у різних містах Бразилії. У 1997 – 2000 рр. ідея участі громадян у розподілі бюджетних коштів поширилася Латинською Америкою, а з 2000 р. – досягла країн Північної Америки, Європи, Африки, Азії та Австралії.

У Бучацькій територіальній громаді громадський бюджет запроваджений у 2021 році на початку травня. Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Бучацької територіальної громади депутати підтримали на третій сесії VIII скликання Бучацької міської ради 7 травня 2021 р.

Загалом, бюджет участі практикується більш ніж у 1500 містах на всіх континентах Землі.

ДОКУМЕНТИ.

ІНСТРУКЦІЯ ПО ФОРМУВАННЮ ПРОЄКТНОЇ ЗАЯВКИ АВТОРОМ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.