Громадський бюджет

ЩО ТАКЕ ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ (БЮДЖЕТ УЧАСТІ)?

Громадський бюджет – процес взаємодії Бучацької міської ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення жителів Бучацької територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Бучацькою міською радою частини коштів бюджету через подання відповідних проектних пропозицій та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності Бучацької міської ради та її виконавчих органів.

Ви давно хочете, щоб у місті чи селі з’явився простір для відпочинку молоді? Мрієте, щоб в сквері облаштували ігровий майданчик чи встановили сучасне освітлення або маєте інші соціально-важливі ідеї? Тоді бюджет участі – ваш шанс зробити свій внесок у розвиток Бучацької громади. Ви подаєте ідею та її технічне обґрунтування, а реалізовує її міська влада за бюджетні кошти. Головне, щоб вашу ініціативу підтримала громада міста.

ТРОХИ ІСТОРІЇ

Модель «бюджету участі» виникла у 1987 році. Протягом 10 років вона тестувалася у різних містах Бразилії. У 1997 – 2000 рр. ідея участі громадян у розподілі бюджетних коштів поширилася Латинською Америкою, а з 2000 р. – досягла країн Північної Америки, Європи, Африки, Азії та Австралії.

У Бучацькій територіальній громаді громадський бюджет запроваджений у 2021 році на початку травня. Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Бучацької територіальної громади депутати підтримали на третій сесії VIII скликання Бучацької міської ради 7 травня 2021 р.

Загалом, бюджет участі практикується більш ніж у 1500 містах на всіх континентах Землі.

ДОКУМЕНТИ:

РІШЕННЯ ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ:

Рішення та Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Бучацької територіальної громади

Рішення Бучацької міської ради “Про внесення змін до Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Бучацької територіальної громади”

РОЗПОРЯДЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ:

Розпорядження 179-од “Про створений Координаційної ради громадського бюджету (бюджету участі) Бучацької територіальної громади на 2022 рік”.

Розпорядження 205-од “Про параметри громадського бюджету (бюджету участі) Бучацької територіальної громади на 2022 рік”.

ПРОТОКОЛИ ЗБОРІВ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ:

Протокол зборів з вибору Координаційної ради Громадського бюджету Бучацької міської територіальної громади.

ПРОТОКОЛ №01 засідання Координаційної ради з питань громадського бюджету м. Бучач.

ПРОТОКОЛ №02 засідання Координаційної ради з питань громадського бюджету м. Бучач.

 

СТАТТІ, ІНСТРУКЦІЇ ТА ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ:

Стартував прийом проєктів Громадського бюджету на 2022 рік.

ІНСТРУКЦІЯ ПО ФОРМУВАННЮ ПРОЄКТНОЇ ЗАЯВКИ АВТОРОМ.

Зразок проєктної заявки для заповнення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.