9 лютого 2026 року в Тернопіль відбулася нарада при заступнику начальника Тернопільська обласна військова адміністрація Павлові Журбі щодо підготовки та проведення заходів з нагоди цієї пам’ятної дати.
День спротиву встановлено Указом Президента України у 2020 році на честь подій 26 лютого 2014 року, коли тисячі кримських татар та українців вийшли на мітинг у Сімферополі, відстоюючи територіальну цілісність України та висловлюючи протест проти російської агресії. Цей день став символом незламності, єдності та боротьби за повернення тимчасово окупованого Криму.
У межах відзначення пам’ятної дати в області заплановано:
-
розміщення на офіційних інформаційних ресурсах матеріалів про хронологію, причини та наслідки окупації Криму;
-
публікації про історію, культуру та традиції кримськотатарського народу;
-
організацію тематичних експозицій і фотовиставок, присвячених подіям лютого 2014 року;
-
проведення показів документальних та художніх фільмів про спротив окупації.
Закликаємо жителів громади долучатися до заходів, вшановувати мужність кримчан та підтримувати наших громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території.
Крим — це Україна.



Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: