Відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Бучацькій міській раді. Засідання провів міський голова Віталій Фреяк за участі Оксани Чайчук, генерального директора ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головного державного санітарного лікаря Тернопільської області.
У Бучацькій громаді зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Усі хворі пов’язані з одним навчальним закладом — Бучацький ліцей Бучацької міської ради.
Серед захворілих: 3 дітей — учні 4-Б, 5-А, 9-Б класів та 1 дорослий. Троє захворілих дітей не вакциновані від кору.
За інформацією медиків: один випадок має легкий перебіг, три випадки — середньої важкості – усі хворі перебувають на стаціонарному лікуванні.
У громаді проводяться протиепідемічні заходи:
• організовано медичне спостереження за людьми, які контактували з хворими;
• ситуацію класифіковано як надзвичайну ситуацію природного характеру, пов’язану з небезпечною інфекційною хворобою;
• зоною надзвичайної ситуації визначено всю територію Бучацької громади.
Затверджено спеціальний план локалізації та ліквідації спалаху кору. Зокрема:
• медичні бригади КНП «Центр ПМСД» працюватимуть у школах громади;
• буде проводитися щоденне медичне спостереження за контактними особами протягом карантинного періоду;
• заклади охорони здоров’я поповнять запаси необхідних медикаментів і вакцин;
• організують щеплення для контактних осіб, які:
o не хворіли на кір;
o не мають вакцинації проти кору.
Бучацький ліцей Бучацької міської ради переведено на дистанційну форму навчання.

2026-05-18








Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: