02 серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі — Закон). Він визначає засади забезпечення комерційного, у т.ч. розподільного, обліку послуг із постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг. Завдяки забезпеченню обліку холодного водопостачання споживачами сплачуватимуться кошти лише за фактично спожиті послуги.

Законом передбачено обов’язкове встановлення:

– вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових) приладів обліку холодної води для багатоквартирних житлових будинків (від 3-х квартир і більше);

– та вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників) для обліку індивідуального обліку споживання води.

За Законом встановлення вузлів комерційного обліку зобов’язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж (в нашому випадку це Бучацький комбінат комунальних підприємств) у строк протягом 2-х років із дня набрання чинності (до 02 серпня 2019 року).

Хто повинен оплатити встановлення загальнобудинкових лічильників?

Як бачимо, в будь-якому випадку встановлення вузла комерційного обліку води здійснюється за кошти співвласників будинку (власників квартир та нежитлових приміщень).

Розподілення питної води у будинку

Закон розглядає три основні схеми розподілення води в будинку:

1. У разі якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільного обліку. Якщо виникає різниця між показаннями вузла комерційного обліку та обсягом гарячої, питної води, визначеним як сума показань вузлів розподільного обліку, така різниця розподіляється відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства;

2. У разі якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами;

3. У разі якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, а частина – не оснащена, обсяг відповідної комунальної послуги, спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби та споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку) розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами.

Таким чином, якщо раніше технологічні втрати води в загальнобудинкових мережах водопостачання та маніпуляції недобросовісних споживачів з квартирними лічильниками лягали збитками на Бучацький ККП, то з 02 серпня 2019 року оплачувати їх будуть самі співвласники будинків. І якщо в будинку деякі квартири не обладнані приладами індивідуального обліку, то всі втрати практично будуть оплачувати саме вони.

Тому Бучацький ККП наполегливо рекомендує всім власникам квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках встановити прилади розподільного обліку холодної води!

Повідомлення про встановлення загальнобудинкових лічильників

Бучацький ККП не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомить власників (співвласників) кожної житлової будівлі міста про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку відповідно до Порядку інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого Постановою КМУ від 6 червня 2018 р. № 444.

Після отримання такого повідомлення співвласники будинку протягом двох місяців мають право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

  • згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;
  • намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;
  • намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Рішення співвласників приймається відповідно до вимог Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

У разі відсутності в багатоквартирному будинку вузла комерційного обліку холодної води, після 02 серпня 2019 року надання Бучацьким ККП послуги з водопостачання буде припинено!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь