Згідно діючого законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із основних завдань Фонду та його робочих органів залишається профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У зв’язку з тим, що на сьогоднішній день в основних державних структурах немає інженерів з охорони праці, а в районних управліннях агропромислового розвитку працює по одному спеціалісту з охорони праці, які виконують ще й інші функціональні обов’язки, в свою чергу, зростає роль профілактичної роботи з охорони праці, яку проводять страхові експерти з охорони праці, які працюють у відділеннях управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. Проведення перевірок стану охорони праці підприємств підвищують ефективність інших напрямів профілактичної роботи, тому значно активізувалась консультаційна робота, де роботодавці отримують допомогу у створенні системи охорони праці, що відповідає сучасним вимогам.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду, беруть участь у нарадах, семінарах, «круглих столах», у роботі комісій з питань охорони праці та комісій з перевірки знань з питань охорони праці працівників, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань профілактики виробничого травматизму. Це дає можливість покращити знання працівників з питань охорони праці, у черговий раз наголосити на необхідності дотримання нормативних вимог з охорони праці і, таким чином, зменшити кількість нещасних випадків.

Для покращення профілактики настання нещасних випадків, гострих професійних отруєнь та захворювань, хронічних професійних захворювань проводиться належна робота у сільськогосподарських підприємствах (ця галузь тримає першість за кількістю нещасних випадків на виробництві, як по області, так і по відділенню) управлінням виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області був прийнятий спільний план профілактичних заходів з охорони праці серед працівників сільськогосподарських підприємств по всій Тернопільській області на 2019 рік.

Це дало спільне бачення проблематики в цій роботі та можливість систематизувати зусилля з покращення стану охорони праці на сільськогосподарських підприємствах.

Особлива увага звертається на те, щоб у кожному сільгосппідприємстві був призначений спеціаліст з охорони праці, діяла система управління охороною праці, проводилась системна робота з виявлення та ліквідації ризиків у виробничих процесах.

Фахівці відділення ініціюють та беруть участь у проведенні семінарів-нарад з охорони праці перед проведенням весняно-польових робіт, збиранням врожаю, осінньою посівною кампанією та постановкою сільськогосподарської техніки на зимове зберігання, під час утримання худоби в літніх таборах, проведення робіт з отрутохімікатами.

Звичайно, повністю уникнути ризиків у трудовому процесі неможливо, але зменшення їхнього впливу за рахунок профілактичних заходів є реальним.

Адже збереження здоров’я навіть одного працівника варте всіх витрачених зусиль.

 М. Лизуник, страховий експерт з охорони праці Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь