Відповідно до ст. 5 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях. Ведення Державного земельного кадастру здійснюється шляхом внесення зокрема відомостей про земельні ділянки.

На сьогоднішній день Держгеокадастром реалізовано інформаційний портал – Публічна кадастрова карта, на якому оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру. З метою наповнення відомостей Державного земельного кадастру, виникла необхідність у відновленні меж земельних ділянок право на які виникли до 2004 року.

Згідно розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про державний земельний кадастр, визначено що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Що забезпечує внесення відомостей про ці земельні ділянки до Державного земельного кадастру? Насамперед, суттєво знизить ризик можливості межового спору або самовільного захоплення земельної ділянки суміжними землекористувачами. Крім того, розроблення відповідної документації із землеустрою, дасть можливість співставити межі земельної ділянки, сформовані та затверджені в установленому порядку до 2004 року, з фактичними, це стосується і площі. Відповідно, таке уточнення може в кращу сторону вплинути на розрахунок суми податкових зобов’язань.

З огляду на викладене, вважаємо за доцільне вжиття вами заходів щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), з метою внесення відомостей про земельні ділянки, які знаходяться в користуванні до Державного земельного кадастру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь