Шановні бучачани!

      Надзвичайно складна епідемічна ситуація яка склалась не тільки в нашій державі а й в цілому світі змусила мене звернутись до Вас, щоб не допустити появи і поширення в нашому місті коронавірусу і захистити від цієї біди самих себе і своїх близьких. Як ви знаєте, з 12 березня до 3 квітня по всій країні було введено карантин-не працюють заклади освіти, дитячі садки, позашкільні заклади, розважальні та дитячі центри.

В середу 18 березня 2020 року відбулась позачергова сесія Бучацької міської ради, на якій було прийнято рішення “Про вжиття протиепідемічних обмежувальних заходів на території м.Бучач для захисту населення від коронавірусу в умовах карантину” та з бюджету міської ради виділено кошти в сумі 50 тис.грн. для районної лікарні. Сесію міської ради ми не закривали лиш для того, щоб можна було в будь-який момент знову зібрати депутатів і при потребі виділити додаткові кошти як для медичних закладів так і на інші цілі пов”язані з боротьбою з коронавірусом. Проте, як показують цих кілька днів деякі жителі не розуміють серйозності проблеми. Хочу наголосити що в світі немає ліків від коронавірусу, а значить тут медицина безсила, і великі надії покладаються саме на всіх нас-жителів.

Ті міроприємства, які розробляються державою, в першу чергу спрямовуються на недопущення поширення цієї хвороби. І тут основне місце займає самоізоляція населення, тобто люди повинні максимально можливо знаходитись вдома, не виходити без нагальної потреби в місто з метою недопущення контакту з іншими людьми як на вулицях, так і в магазинах і різних установах. Нажаль ця вимога часом ігнорується. Можу це продемонструвати на прикладі міської ради, так як на протязі цих кількох днів в міську раду приходили жителі міста з проблемами і заявами які не є нагальними і їх можна б було вирішувати після закінчення карантину, наприклад прийшла жінка із скаргою на сусіду про користування спільним заїздом який існував на протязі багатьох років, інша – за довідкою бо задумала вклеїти фотографію в паспорт, третя – оформити приватизацію земельної ділянки під житловим будинком побудованим багато років до цього і т.д.

Стає страшно як під’їзжають приватні буси з сіл району і натовп людей “окуповує” спочатку банкомати, а потім магазини. Хочеться їм нагадати, що Бучач завжди був гостинним і радо зустрічав гостей, проте сьогодні ми просимо жителів сіл не приїзжати без потреби в місто, бо добре розуміємо що серед цих приїзжих може бути значна частина тих, які щойно повернулись із-за кордону і не пройшли відповідного медичного обстеження. Давайте переживемо всі цю страшну епідемію, а тоді раді будемо всіх Вас зустрічати в нашому місті.

Хочу за допомогою звернутись до жителів міста. Беззаперечно в цей час багато заробітчан із-за кордону повернулись в наше місто. Інформація про них відсутня. Якщо в селі немає проблем з цього питання так як більшість, а то і всі жителі знають один одного і приїзд когось із-за кордону стає відомо всім, то в місті цієї інформації немає. Хотілось би надіятись на порядність і відповідальність самих приїзжих, які по приїзді мали б телефоном інформувати про це сімейного лікаря і бути 14 днів під наглядом лікарів. Але надія на це дуже мала. Тому тут вкрай потрібна допомога жителів міста. Дуже просимо Вас надати інформацію (можна і анонімно) на тел. 2-16-79 (приймальня міської ради) або 2-21-66 (КНП “Центр ПМСД” про приїзд із-за кордону Ваших сусідів, знайомих, родичів. Цим Ви надасте надзвичайно велику допомогу як медикам, так і всім жителям в тому числі собі і близьким.

Пам”ятайте! Ваше здоров’я, а то і життя, як і Ваших близьких як ніколи раніше залежить від Вас. Давайте об”єднаємось всі разом в боротьбі з коронавірусом і тоді ми його переможемо.

З повагою міський голова м. Бучач

Йосиф Мосціпан

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь