Бучацька міська рада інформує, що Державною фіскальною службою України листом від 27.03.2019 №10278/7/99-99-13-04-04-17 надано роз’яснення щодо сплати податку на доходи за працівників виробничих підрозділів.

У даному роз’яснені зокрема зазначено, що відповідно до ст. 64 Бюджетного кодексу України податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Згідно з пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Отже, якщо юридична особа створює виробничі структурні підрозділи із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням (розташуванням) на іншій території, ніж така юридична особа і не уповноважені нею нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, то такий платник податків зобов’язаний перераховувати податок на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Поряд з цим у роз’ясненні з категорії 103.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційного ресурсу Державної податкової служби України (zir.sfs.gov.ua) на питання «До якого бюджету повинен сплачувати ПДФО СГ (суб’єкт господарювання), який не має відокремлених структурних підрозділів, а має власні або орендовані приміщення (будівлі) в різних регіонах України або/та районах міста, де працюють наймані працівники такого СГ?» міститься наступна відповідь: «Податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів».

Бучацька міська рада просить дотримуватись вказаних вимог при сплаті податку на доходи фізичних осіб нарахованому працівникам відокремлених підрозділів суб’єктів господарювання, а також працівникам, які працюють у власних або орендованих приміщеннях (будівлях) суб’єктів господарювання, розташованих на території Бучацької територіальної громади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь