В міському будинку культури відбулась наукова конференція на тему: «Шляхи вирішення проблем реставрації, пристосування, та музеєфікації історико-культурних пам’яток Бучаччини» присвячена Міжнародному дню пам’яток і визначних місць.

В ній взяли участь працівники Національного заповідника «Замки Тернопілля», зокрема, начальник Бучацького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» Микола Горин, міський голова Віталій Фреяк, заступниця міського голови Олена Сурм’як, начальниця відділу культури, молоді та спорту Бучацької міської ради Оксана Пискливець, директорка Бучацького краєзнавчого музею Лариса Легка, художник Анатолій Рудницький.

Модератором заходу була начальниця науково-дослідницькго відділу Національнго заповідника «Замки Тернопілля» Ольга Поліщук. Вона зазначила, що на балансі установи знаходиться 11 об’єктів Тернопільщини. Серед них Бучацький, Підзамочківський та Язловецький замки. «Основна мета нашої зустрічі – це визначення спільних орієнтирів влади, заповідника, підприємців, всіх небайдужих для того, аби перетворити оборонні споруди в якісні туристичні продукти»,- зазначила пані Ольга.

Зі свого боку міський голова Віталій Фреяк додав, що готовий до спільної роботи разом із «Замками Тернопілля», щоб якнайшвидше розпочати реставраційні роботи твердинь. Ще одним важливим питанням, яке обговорили на зустрічі є дороги, які ведуть до історичних пам’яток. Нині вони не в найкращому стані. Проте, як зазначив Віталій Йосифович, він робитиме все, що в його компетенції, аби туристи змогли без проблем дістатися до об’єктів.

Заступниця міського голови Олена Сурм’як додала, що вже розпочалась робота над залученням інвестицій для відновлення Язловецького палацу. Найперше потрібно продезінфікувати ту його частину, де був розташований протитуберкульозний санаторій. «Цьогоріч, окрім Днів Пінзеля хочемо провести й свято замків до якого залучимо всі три твердині Бучаччини»,- розповіла Олена Олегівна. Також вона зазначила, що наші замки на сьогодні перебувають в набагато кращому стані, ніж, скажімо, років десять тому. Все це завдяки начальнику Бучацького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» Миколі Горину, який відповідає за належний догляд за оборонними спорудами краю.

Під час заходу обговорили майбутнє фортифікаційних споруд, що розташовані на нашій території. Зокрема, аспірантка кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка» Калина-Тедора Гаврилів продемонструвала, як дають друге життя зруйнованим замкам за кордоном. Приклади варті уваги, а деякі з них не потребують великих затрат і їх цілком можливо втілити й у нас.

Цікавим виявився і виступ працівника НЗ «Замки Тернопілля» Ігоря Ковбаси. Він розповів про використання сучасних інноваційних технологій в музейній галузі та показав 3D реконструкцію за допомогою редактора тривимірної графіки. Присутні мали змогу побачити фортецю за допомогою комп’ютерного моделювання та відео. Наразі, це пробна версія, для того, аби точно відтворити точну 3D копію споруди, потрібно провести археологічні дослідження. Це стане чудовою родзинкою екскурсії. Безперечно, що туристи, розглядаючи зруйнований Язловецький замок, захочуть подивитися на його первозданний вигляд. Для цього їм буде достатньо лише навести свій мобільний пристрій на QR-код і вже за мить вони зможуть побачити споруду в віртуальному просторі.

Також відбулась і презентація робіт нашого земляка художника Анатолія Рудницького в контексті співпраці з Національним заповідником «Замки Тернопілля». На сьогодні він має найбільшу колекцію робіт, де зображено Підзамочківський замок. В майбутньому, як зазначила Ольга Поліщук, в одній із кімнат фортеці хочуть зробити виставку митця.

Існує також проблема відсутності Бучача в інтернет просторі, як туристичного об’єкта, який варто відвідати. На зустрічі обговорили шляхи вирішення цього питання, тому будемо сподіватися, що найближчим часом наше місто буде серед перших на сайтах, які відвідують туристи в пошуках куди податися перебуваючи на Тернопільщині.

На завершення Ольга Поліщук подякувала всім хто долучився до організації конференції та висловила сподівання на подальшу співпрацю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь