Сьогодні в Бучацькій міській раді відбулась нарада з суб’єктами господарювання, які здійснюють свою діяльність на території громади з приводу легалізації трудових відносин, виплати заробітної плати працівникам та реєстрації підприємницької діяльності. У ній взяли участь голова міської ради Віталій Фреяк, завідувач сектору економічного розвитку та інвестицій Петро Кокіль, начальниця відділу податків та зборів з фізичних осіб Чортківського управління ГУ ДПС в Тернопільській області Оксана Чайківська, начальниця Бучацького ДПІ ГУ ДПС в Тернопільській області Світлана Стрілецька та підприємці, що здійснюють свою діяльність на території громади.

Міський голова Віталій Фреяк наголосив, що детінізація ринку праці – важлива тема сьогодення, тому закликав роботодавців зробити крок назустріч громаді – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». «Це дозволить зняти соціальну напругу, а громадянам отримати реальну підтримку», – переконаний Віталій Йосифович.

Петро Кокіль теж звернув увагу присутніх на питання легалізації трудових відносин. «Ми провели аналітику стосовно підприємців, що здійснюють діяльність на нашій території. Так, скажімо, особа є власником трьох торгових точок і в той час не має жодного найманого працівника. Можливо, працюють родичі, однак в трудовому законодавстві немає винятків для родичів. З ними теж потрібно укладати трудові договори, виплачувати зарплату, і сплачувати податки», – зазначив Петро Михайлович. Він також додав, що трудові договори необхідно укладати і з людьми, які проходять стажування або працюють на випробувальному терміні. В тому випадку, якщо в роботодавця буде виявлено незареєстрованих працівників, за це передбачені штрафні санкції в сумі 10 мінімальних заробітніх плат за кожного, якщо ж порушення повториться впродовж 2-х років, то розмір штрафу становить 30 мінімальних заробітніх плат.

Оксана Чайківська, проаналізувала, що по Бучацькій ОТГ за 4 місяці цього року надійшло 29 млн грн податку з них 19 млн – це ПДФО. Юридичні особи сплатили 88, 16 %, з них бюджетні організації – 53, 54%; господарські підприємства – 34, 62%, і тільки 11% фізичні особи. «Я не буду зараз розказувати про оподаткування і штрафні санкції. Я хочу наголосити на тому, що кожен громадянин має бути свідомим платником податків. Від того, чи платите ви податки, залежать надходження до місцевого бюджету, які потім орган місцевого самоврядування витрачає на потреби громади», – розповіла Оксана Вікторівна. Також під час наради працівники податкової служби надали присутнім консультації щодо питань, які їх турбували

Зі свого боку підприємці теж звернулися до міської ради з проханням підтримати їх в цей нелегкий час.

Міська рада вкотре просить роботодавців невідкладно укласти належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців буде застосовано всі заходи впливу в межах компетенції органів місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь