30 червня 1941 року з ініціативи Організації Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери у Львові проголошено Акт відновлення Української Держави.

Цей історичний документ ухвалили Українські національні збори у будинку товариства «Просвіта», на яких були присутні понад сотня делегатів з усієї України, а також представник УГКЦ Йосип Сліпий.

З балкону «Просвіти» на пл. Ринок, 10 оприлюднили Акт відновлення Української Держави, який проголошував «створення Української Держави, за яку поклали голови цілі покоління найкращих синів України», а також закликали «увесь Український народ не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Українська Суверенна Держава».

Це був початок нового етапу боротьби за суверенну соборну державу, виклик української нації поневолювачам — сталінському тоталітаризму та фашистській Німеччині, що розпочали світову бойню заради переділу світу.

Перед всім світом було заявлено, що український народ не мириться з жодною імперською окупацією, ні з комуністично-московською, а ні з німецькою, що він буде продовжувати боротьбу до кінця.

Вітаю всіх з цією історичною подією. І справді, лише вдуматися, що у розпал світової бойні, коли більшість європейських народів стогнали під німецьким чоботом в неволі, українська нація змогла піднятися з колін і проголосити українську державу. .Тому нині наш святий обов’язок – д захистити нашу країну і прикласти всіх зусиль для розбудови і процвітання Самостійної Соборної Української Держави, про яку мріяли і за яку віддали свої життя наші славні Герої!

З повагою,

міський голова Віталій Фреяк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь