Вчора до постійно діючої комісії із встановлення факту отруєння бджіл, яка діє при міській раді, звернувся один із пасічників Бучацької громади, що його пасіка всіяна мертвими та хворими бджолами. Чоловік припускає, що вони отруїлися пестицидами, якими місцеві фермери окроплювали поля в обідній час. Однак фіксації цього правопорушення чоловік не мав.

Після звернення пасічника на господарство оперативно виїхали представники міської ради, працівники Бучацького управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Бучацької районної державної лікарні ветеринарної медицини та поліції. Втім, чим отруїлися бджоли, визначити не вдалося. Адже аналіз потрібно робити у Києві впродовж 24 годин з моменту загибелі перших комах.

Щоб у майбутньому запобігти масовій загибелі бджіл, звертаємось, найперше, до аграріїв з проханням дотримуватись правил застосування пестицидів і отрутохімікатів та санітарних вимог і заздалегідь інформувати пасічників та органи місцевого самоврядування про обробку полів хімікатами. У разі отруєння бджіл власників пасік закликаємо терміново звернутися до органів місцевого самоврядування та поліції з заявою про засвідчення факту загибелі бджіл , а також вести фото та відеофіксацію такого випадку.

У максимально короткий термін (24 год.) комісія обстежує пасіку проводить відбір зразків для дослідження в акредитованій лабораторії. Зокрема відбирають патологічний матеріал, бджіл, продукцію бджільництва, а також зелену масу рослин та грунт.

Якщо загибель бджіл від отруєння пестицидами чи отрутохімікатами підтвердилася, акт комісії та експертний висновок – це основні документи для розгляду справи у суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь