1033 роки тому рівноапостольний Князь Володимир охрестив Русь, наблизивши українців до європейських народів, заклавши глибокі традиції політичної та правової культури.

Утвердження християнства — це тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.

Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам’яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам’яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв’язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. Християнство внесло позитивні зміни у світогляд людей.

Хай і для нас це стане символом неподільності Українського народу, його єдності навколо ідеї сильної держави і віри, єдності нашого державного і духовного начал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь