Розкопки біля ратуші розпочав Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України.

Очолює їх науковий співробітник навчального закладу, археолог, кандидат історичних наук, викладач археології Тернопільського національного педагогічного університету Богдан Строцень.

Він разом з своїми студентами досліджує територію навколо ратуші.

Керуються вони детальним планом будівлі середини 19 ст, де видно, що пам’ятка архітектури мала кам’яні прибудови, що були її складовими. Чи були насправді ці будівлі та яке вони мали призначення і з’ясовують археологи.

Богдан Степанович також розповів, що за однією із версій на другому поверсі ратуші засідав міський уряд. Оскільки сходи, які є всередині пам’ятки є незручними та не відповідають навіть тогочасним правилам протипожежної безпеки, то, ймовірно, на другий поверх можна було потрапити через сходи, які вели з двору.

Сподіваємось, що після завершення дослідних робіт вдасться розставити всі крапки над «і» та закінчити реставрацію ратуші. Розкопки проводяться за кошти міського бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь