18 вересня бучачан та гостей міста щиро приймав Бучацький замок.

На замковій горі було незвично людно і гамірно. Чимало охочих прийшли, аби поринути у далеке 17 ст. та побачити історію фортеці. Організатори та учасники свята постарались, щоб мандрівка у минуле була цікавою та захоплюючою.

Під класичні мелодії у виконанні інструментального ансамблю “Опус” на замкову гору, попри сильний вітер і підступний дощ, почали сходитись глядачі.

Тут на них вже чекали ароматна кава та тематична книжкова виставка від міської бібліотеки, виставка-подорож Бучаччиною від краєзнавчого музею, виставки робіт місцевих умільців, а також різноманітні майстер-класи.

Вітер поступово вщухав, з неба ще дрібно сіяв осінній дощ, але з-за товстих мурів фортеці вже пробиралося сонце. Розпочиналося величне театралізоване дійство під режисурою Валентини Простої. Впродовж свята одна за одною оживали постаті 17-18 ст, які нерозривно пов’язані з Бучацьким замком.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віталій Фреяк. Він наголосив, що такі свята необхідні для того, щоб повернути з забуття спадщину, яка дісталась нам від предків і сьогодні може принести нам світове визнання. Частиною театралізованого свята був вихід на сцену до мера посланця Миколи Потоцького з настановами сьогоднішньому голові славного міста на берегах Стрипи.

Також на свято завітала заслужена діячка мистецтв, начальниця гуманітарного відділу Чортківської районної державної адміністрації Галина Чайківська.

Захоплюючої атмосфери події додав могутній голос Лесі Горлицької.

Далі колоритний віночок українських пісень присутнім подарував ансамбль “Вікторія”.

Щирим та емоційним був виступ “Тріоди”.

Чудовим завершенням дня стало вогняне шоу від балету “Нікалекс”.

19 вересня свято замку у Підзамочку, незважаючи на примхливі осінні погодні умови, вдалося на славу. Неабияких зусиль до цього доклала режисерка Ганна Ковалишин.

Після того, як священники поблагословили дійство на добрий початок, запальні та яскраві виступи присутнім дарували аматори Бучацької громади. На свято також завітали заслужений артист України Володимир Вермінський, авторка та виконавиця власних пісень Ольга Монастирська, драйвовий гурт “NotBad cover band”. Завдяки повару Віктору Камінському всі охочі могли зігрітись та посмакувати ароматним, наваристим борщем.

Міський голова Віталій Фреяк запевнив, що наступного року таку подію відзначатимемо не лише у Бучачі та Підзамочку, а й в Язловецькій фортеці.

Бучацька міська рада щиро дякує всім, хто долучився до проведення фестивалю. Хай це стане доброю традицією у Бучацькій громаді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь