☝️Першочерговим завданням територіальних громад є управління землями комунальної власності згідно чинного законодавства України.

📌Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво є виявом умисного нехтування нормами законодавства, що регулюють порядок набуття земельних ділянок у власність та користування, а також будівництва на них різноманітних споруд. Особа, що без жодних правових підстав самовільно займає земельну ділянку, протиправно її використовує, грубо порушує гарантоване Конституцією України та закріплене в Цивільному і Земельному кодексах України право власності, користування та порядок його набуття. Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.

📌Згідно статті 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне зайняття земельної ділянки тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

📌Крім цього, за самовільне захоплення земельної ділянки передбачена кримінальна відповідальність в порядку статті 197-1 Кримінального кодексу України, а саме передбачене покарання:

➖штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців;

➖обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років;

➖штраф від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років; позбавленням волі на строк від одного до трьох років.

❗Отже, якщо Ви використовуєте земельну ділянку без правовстановлюючих документів і не бажаєте щоб справи доходили до суду зверніться до органу місцевого самоврядування та узаконьте своє право на використання таких земельних ділянок, оскільки підставою для передачі громадянам та юридичним особам земельних ділянок комунальної власності є лише відповідне рішення міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь