❗Відповідно до рішення Державної комісії ТЕБ та НС від сьогодні в Україні запровадили «жовтий» рівень епідемічної небезпеки❗

«Жовтий» рівень передбачає такі обмеження:

1. Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;

2. Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;

3. Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;

4. Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

❗Залишається водночас і обов’язкове носіння масок та дотримання соціальної дистанції в громадських місцях та транспорті.

📌Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

📌Доказом вакцинації є COVID-сертифікат, його можна згенерувати в додатку “Дія”. Передбачено, що документів буде два: жовтий (для першої дози, термін дії 120 днів), зелений (для двох доз, термін дії рік). Крім того, розробляються COVID-сертифікати для тих, хто перехворів, терміном на 160 днів, а також для власників ПЛР-тесту – на 72 години.

📌Школи, як і всі освітні установи, можуть працювати за умови вакцинації 80% педагогів. Йдеться про як мінімум одну дозу вакцини.

📌Винятком є дитячі садки і 1-4 класи шкіл, вони зможуть продовжувати працювати навіть якщо не буде дотримана норма в 80% вакцинованих.

📌Нагадаємо, на позачерговому засіданні 20 вересня уряд ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 грудня.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь