Шановні жителі Бучацької територіальної громади!

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Бучацької міської ради вимагає постійно, суворо дотримуватися вимог, прописаних чинним законодавством України.

По-перше, тримання собак і котів без реєстрації забороняється. Гості м. Бучач та Бучацької територіальної громади, які приїхали зі своїми улюбленцями, в обов’язковому порядку повинні мати при собі ветеринарний паспорт тварини з відмітками про її стан здоров’я та щеплення.

По-друге, вигулювати собак необхідно за правилами. Зонами вигулу домашніх тварин вважаються зони відчуження вздовж доріг, зони відчуження під лініями електромереж, санітарні зони навколо АЗС, пустирі, ліси, лісопосадки, території, які мало відвідуються мешканцями міст та сіл, береги річок. Місця для вигулу не можуть знаходитись ближче, ніж за 40 метрів від житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків, а також об’єктів соціальної сфери.

Вигул собак обов’язково здійснюється на повідку та у наморднику, собак з підвищеною агресивністю потрібно тримати на короткому повідку та у наморднику. Власник домашньої тварини повинен прибирати екскременти та інші відходи життєдіяльності за своїми улюбленцями у місцях загального користування: дворах, вулицях, під‘їздах тощо.

По-третє, необхідно дотримуватися заборони вигулу собак особами, яким не виповнилося 14 років, психічно хворим, визнаним недієздатними або фізично неспроможним здійснювати догляд за тваринами. Заборонено: жорстоко поводитися з тваринами (собаками, котами та іншими), залишати їх без догляду, знищувати; проводити собачі бої та інші заходи, які допускають жорстокість по відношенню до тварини; вирощувати собак та котів з метою отримання з них м’яса і хутра; навчати собак здійснювати напад на людей та тварин; купати та мити тварин в громадських місцях купання, пляжах, ставках, фонтанах.

По-четверте, не можна до тварин відноситись, як до непотрібних речей. Головний чинник стрімкого росту кількості собак і котів на вулицях міст та сіл – це безвідповідальне поводження людей з домашніми тваринами, коли тварину викидають на вулицю.

Отже, за порушення правил тримання собак і котів передбачена відповідальність згідно із ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пам’ятайте, МИ відповідальні за тих, кого приручили!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь