21 лютого в приміщенні Бучацької районної філії Центру зайнятості відбулось чергове засідання жіночого клубу “Чарівниця” на тему “Патронатний вихователь – вимога сьогодення” із залученням соціальних партнерів директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг Трибухівської сільської ради” Анджеліки Міщанчук та фахівця із соціальної роботи Миколи Миця.

Спікери проінформували безробітних про можливість патронатного виховання дітей як альтернативи працевлаштування. Учасники семінару отримали інформацію про нову комплексну соціальну послугу – патронат над дитиною, що дає змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати сім’ю на ранніх етапах кризи.

Анжеліка Міщанчук також проінформувала щодо критеріїв відбору кандидатів у патронатні вихователі, особливості створення та функціонування патронатних сімей та порядок їх фінансування.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дитини; відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні; пройшов курс спеціальної підготовки; відповідає іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

атронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць.

Микола Мицьо зауважив, що сімейний патронат має зайняти ключове місце в державній системі підтримки сімей з дітьми та забезпечення прав дітей, які з певних причин залишилися без батьківської опіки, сприяти зменшенню інституалізації дітей та приймати рішення в найкращих інтересах дитини.

На завершення заходу Микола Мицьо запропонував присутнім обговорити отриману інформацію в сім’ях, а в разі прийняття рішення стати патронатним вихователем звертатися безпосередньо в районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання детальної інформації.

Директор О. М. Откидач

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь