Надзвичайники вкотре нагадують про заборону спалювання сухостою та адміністративну й кримінальну відповідальність за це правопорушення.

До Кримінального кодексу України, у ст.113 «Диверсія», до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності.

Для порушників передбачено покарання у вигляді ув’язнення терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

  • самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призведе до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Спрямовуйте всі сили на корисні справи для підтримки Української держави, а не шкодьте довкіллю та службам які покликані вас захищати. Рятувальникам, що й так чергують в посиленому режимі, по декілька разів щодня доводиться виїжджати, в тому числі й під час «Повітряної тривоги» щоб не допустити перекидання пожеж на житлові будинки та лісові масиви.

У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити свою землю, спалюючи суху траву – це злочин! Опам’ятайтеся!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь