Повідомляємо, що понеділок 25 квітня – робочий, а не вихідний день цьогоріч.

Одним зі святкових днів в Україні є Пасха (Великдень), який припадає на неділю (ст. 73 КЗпП). Стаття 67 КЗпП скеровує: якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто у цьому році 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Однак, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 р. ввів додаткові правила на час війни. Зокрема ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 регламентує: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.»

Таким чином, у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь