Не сповіщайте про свої майбутні дії і плани малознайомим людям, а також знайомим з ненадійною репутацією. Завжди носіть з собою документ, що посвідчує особу. Гроші і документи тримайте в різних місцях, так ви матимете більше шансів їх вберегти.

Тримайте біля себе записи про групу крові (свою та близьких родичів) та інформацію про можливі проблеми зі здоров’ям (наприклад, алергію на медичні препарати, хронічні захворювання).

Дізнайтеся, де розташовані сховища та укриття, найближчі до вашого будинку, роботи та місць, які ви часто відвідуєте. Намагайтеся якнайменше знаходитись поза житлом і роботою, зменшіть кількість поїздок без потреби, уникайте місць скупчення людей.

При виході із приміщень дотримуйтесь правила правої руки і пропускайте вперед тих, хто потребує допомоги, – це допоможе уникнути тисняви. Не створюйте конфлікти з незнайомими людьми ― зможете уникнути можливих провокацій.

У разі надходження інформації з офіційних джерел державних органів влади про можливу небезпеку передайте її іншим людям: родичам, сусідам, колегам.

Уникайте колон техніки і не знаходьтесь біля військових машин, які рухаються.

При потраплянні у район обстрілу сховайтеся у найближчому сховищі або укритті і не виходьте ще деякий час після закінчення обстрілу. Якщо таких сховищ поблизу немає, використовуйте нерівності рельєфу (наприклад, канави, окопи, вирви від вибухів);

У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу сховищ – ляжте на землю головою в бік, протилежний до вибухів, прикрийте голову руками або речами. Якщо поряд з вами поранено людину, надайте допомогу і викличте швидку медичну допомогу за тел. 103, пожежно-рятувальну службу за тел.101.

Не намагайтесь надати допомогу пораненим, поки не завершився обстріл.

Якщо ви стали свідком поранення або смерті людей, а також протиправних дій (наприклад, арешту, викрадення, побиття), спробуйте зберегти якнайбільше інформації про обставини подій.

У жодному разі не слід:

  • наближатися до вікон, якщо почуєте постріли;
  • спостерігати за ходом бойових дій, стояти чи перебігати під обстрілом;
  • сперечатися з озброєними людьми, фотографувати і робити записи у їхній присутності;
  • демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
  • підбирати покинуту зброю та боєприпаси;
  • торкатися вибухонебезпечних та підозрілих предметів, намагатися розібрати їх чи перенести в інше місце.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь