Міністерство охорони здоров’я та Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує, що за відсутності мобільних мереж, для здійснення екстрених викликів та зв’язку між абонентами є декілька альтернативних варіантів.

Основною альтернативою мобільному зв’язку є засоби стаціонарного дротового зв’язку (стаціонарні телефони). Номери телефонів для виклику екстрених служб: пожежно-рятувальної служби 101, поліції – 102, центру екстреної медичної допомоги – 103.

Якщо є доступ до мережі Інтернет, підтримуйте зв’язок за допомогою месенджерів:Viber, WhatsApp, Telegram, тощо. Використовуйте мобільні телефони, як засіб радіозв’язку за прикладом рації. Для цього на смартфон необхідно встановити спеціальні месенджери, наприклад: Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way.

За відсутності зв’язку та доступу до Інтернету переміститись до будівель, які обладнано телефонним та/або радіозв’язком. Наприклад, до адміністративних будівель: органів місцевого самоврядування, відділень Укрпошти, пожежно- рятувальних частин, відділів поліції, тощо.

На випадок, якщо в кризовій ситуації не буде жодних технічних засобів зв’язку, потрібно попередньо домовитися про місце та час зустрічі з родичами або близькими людьми.

Якщо ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце – визначте місце та час збору.

Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку із повним ім’ям дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь