📌Тернопільською регіональною державною лабораторією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів виявлено випадок сказу серед домашніх тварин у північно-західній частині Бучача.

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бучацькій міській раді, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, територію, де виявлено сказ визначено неблагополучною, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу. З липня по серпень у вказаній частині міста проводитиметься вакцинування домашніх тварин. Ви також можете самостійно привезти своїх домашніх улюбленців до Бучацької районної державної лікарні ветеринарної медицини з 8:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю за адресою вул. С. Бандери, 6, де їм введуть вакцину від сказу. Деталі за телефоном: 2-14-78.

☝️Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи.

Методів лікування сказу немає, а тому запобігти хворобі можна лише шляхом вакцинопрофілактики.

Якщо ж виникла ситуація, коли вкусила чи подряпала домашня тварина, безпритульна або хижа, звертайтеся за медичною допомогою та пройдіть обстеження.

Для запобігання виникнення сказу необхідно:

– щороку проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу;

– купуючи собаку, кота чи іншу тварину – слід вимагати довідку або ветеринарне свідоцтво про стан її здоров’я;

– не присвоювати безпритульних собак і котів та уникати контактів з ними, а також з дикими тваринами;

– зауваживши зміни у поведінці тварин (відмова від корму, підвищена агресивність, водобоязнь, нервові явища) негайно повідомити ветспеціаліста.

Тварину, яка вкусила, не слід вбивати. Її необхідно (по можливості) ізолювати, встановити за нею нагляд ветеринарного працівника впродовж 10 днів, тобто максимального терміну до появи клінічних ознак сказу у тварин. Якщо весь цей період тварина жива та здорова, постраждалому від укусу повний курс вакцинації від сказу не потрібен.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь