Останніми роками все більшого поширення на нашій території набуває небезпечна отруйна рослина, бур’ян – борщівник Сосновського.

З метою недопущення розповсюдження небезпечної для здоров’я людини інвазивної рослини наполегливо рекомендуємо усім землекористувачам провести обстеження та вжити заходів, щодо знищення борщівника Сосновського.

У випадку ігнорування проблеми власниками земельних ділянок, де росте небезпечний бур’ян, настає адміністративна відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Нагадаємо, борщівник Сосновського – багаторічна рослина родини зонтичних, що виглядає, наче величезний кріп, і сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки.

Мало того, що рослина порушує нормальне функціонування екосистем, пригнічує природну рослинність, вона ще й несе неабияку небезпеку для життя та здоров’я людей.

Справа в тому, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, який при потраплянні на шкіру людини здатний спричиняти важкі опіки. Через 1-2 дні після контакту із рослиною пошкоджена поверхня тіла досягає кількох сантиметрів, важко гоїться та загострює появу інших шкірних захворювань. Окрім цього, борщівник є небезпечним дихальним алергеном, що має сильний запах.

Щоб вберегтися від впливу борщівника, варто дотримуватися наступних порад:

– вирушати на природу слід в одязі, що прикриває руки і ноги;

– не ходити в зарослих місцях босоніж;

– не торкатися до листя, квітів чи стебла борщівника оголеними руками;

– якщо ви виявили, що борщівник росте на вашому подвір’ї чи городі, його необхідно терміново скосити. Пам’ятайте про захисний одяг та рукавиці!

– Оптимальний час для скошування рослини – перед виходом рослини в трубку (період активного росту – квітень – травень);

– якщо ви все ж отримали опік від борщівника, місце ураження слід промити водою з господарським милом та звернутися до лікаря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь